Twórczość Ałbeny Grabowskiej idealny wyborem na prezent z okazji dnia matki

1 czerwca 2022 0 Comments

Co roku zastanawiam się, jaki prezent na dzień matki będzie najlepszy. Zawsze dużo wcześniej staram się, czegoś szukać dla mojej mamy, ale i tak na ogół kończy się na zakupie książki. Wydaje mi się, że dla niej jest to najlepszy prezent z możliwych, gdyż tak samo jak ja, pochłania ona naprawdę bardzo dużo książek. Moja mama uwielbia twórczość Ałbeny Grabowskiej, dlatego tym razem zdecydowałam się na książkę tej autorki, a dokładnie na jej “Rzeki płyną, jak chcą“, i mam nadzieję, że ta pozycja przypadnie mamie do gustu. 

Jak pierwsza wojna światowa zmieniła życie ludziom 

Ta powieść jest historią trzech sióstr, które do tej pory żyły w dobrobycie, a teraz los na ich życiowych ścieżkach stawia wojnę. Życie Klary, Róży i Amelii zmienia się diametralnie. Ich ojciec idzie walczyć na front, matka jest przerażona, a one muszą radzić sobie z codziennością, co nie jest dla nich takie proste. Amelia udaje się do Warszawy, gdzie pracuje w szpitalu, a po pewnym czasie wraca w rodzinne strony z mężem, który jest żołnierzem. Jak bardzo ten mężczyzna wpłynie na życie rodziny? Czy ich los w końcu się unormuje? Czy ojciec wróci do domu? Nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących dalszej fabuły, dlatego szczerze polecam tę pozycję każdemu. Nie tylko na prezent z okazji dnia matki. 

Czy to kolejny bestseller znanej autorki? 

Dawno nie miałam w swoich rękach tak ciekawej, tak wciągającej i tak poruszającej powieści. Fabuła jest tutaj naprawdę spójna i przemyślana. Książka została napisana lekkim i przyjemnym językiem, dlatego czyta się ją lekko i przyjemnie, chociaż porusza niełatwe tematy. Bohaterowie zostali wykreowani dokładnie, z dbałością niemal o każdy szczegół. Czytając tę książkę, miałam wrażenie, że przypomina mi ona swoim klimatem “Anię z Zielonego Wzgórza”. Było w niej coś takiego, co wzbudzało we mnie właśnie skojarzenia. Zakończenie tej pozycji było dość otwarte, więc należy spodziewać się kontynuacji. Polecam tę lekturę na prezent. Na pewno osoba obdarowana będzie nią zachwycona.