Porywające kryminały, które warto sprawić na prezent z okazji Dnia Mamy

1 czerwca 2022 0 Comments

Z okazji Dnia Mamy wiele osób postanawia podarować swym ukochanym opiekunkom oryginalne upominki, które związane będą z ich zainteresowaniami. Najlepszym rozwiązaniem, które sprawi radość każdej rodzicielce, jest zakup intrygującej książki. Szczególnie ciekawym gatunkiem literackim są kryminały. Wiele czytelniczek uwielbia motywy morderstw, dynamicznych śledztw i pogoni za sprawcami zbrodni. Z tego powodu powieści kryminalne stanowią idealny prezent na dzień matki. Podczas wizyty w księgarni, warto zwrócić uwagę na tytuły “Mortalista” oraz “Dom”. To zaskakujące, tajemnicze książki, które przyciągną uwagę nawet najbardziej wymagających odbiorców. O czym opowiadają te dzieła? Dlaczego warto podarować je swojej mamie? 

Pogoń za śmiercią 

“Mortalista” to porywająca powieść kryminalna autorstwa Maxa Czornyja. W domu zmarłego nauczyciela odkryta zostaje piwnica, w której znajdują się zwłoki dzieci. Wstrząsającego znaleziska dokonuje pracownik firmy sprzątającej Honoriusz Mond wraz ze swoją szefową Allegrą Szmit. Sprawa i liczne wątpliwości co do morderstwa przykuwają uwagę mężczyzny, który postanawia wszcząć własne, prywatne śledztwo. Nieoczekiwanie dochodzi do kolejnego zabójstwa, a Mondowi i jego przełożonej zaczyna grozić poważne niebezpieczeństwo. Czy uda im się odnaleźć sprawcę nim zginą kolejne osoby? Jaką rolę odegra w całym dochodzeniu motyw śmierci? Jak przeszłość Honoriusza i Allegry wpłynie na ich dalsze losy? “Mortalista” to powieść, obok której nie można przejść obojętnie. Jest ona intrygującym utworem, który z pewnością zachwyci niejedną miłośniczkę przerażających, krwawych historii.

Sekrety małego miasteczka 

“Dom” to bestsellerowa książka Piotra Kościelnego. W niewielkim miasteczku, jakim jest Wschowo, dochodzi do zagadkowych śmierci księdza lokalnej parafii oraz emerytowanego nauczyciela. Sprawę zaczyna badać Marta Lipowicz, policjantka z początkującym stażem w miejscowym komisariacie. Wszyscy twierdzą, że mężczyźni popełnili samobójstwa, jednak Lipowicz ma wątpliwości co do przyczyn ich zgonu. Nie wyklucza możliwości, że w mieście działa zabójca, który dokonuje zemsty za dokonane w przeszłości krzywdy. Wszystkie tropy prowadzą ją do domu dziecka, z którym związanych jest wiele mrocznych sekretów. Czy policjantce uda się je odkryć? Czy wyprzedzi mordercę, nim dokona kolejnej zbrodni? A może ktoś będzie próbował utrudnić poznanie okrutnej prawdy? “Dom” to trzymające w napięciu dzieło, które zafascynuje każdą miłośniczkę powieści kryminalnych. To utwór będący unikatowym pomysłem na prezent z okazji Dnia Mamy.